PINTA Barrel Brewing Wieprz, Województwo Śląskie Beers and Ratings

PINTA Barrel Brewing Wieprz, Województwo Śląskie Beers and Ratings

0

W browarze wszystko jest na bogato i zgodnie z najlepszymi wzorcami mistrzów piw leżakowanych i dzikich, czyli Belgów. Są butelki z grubego szkła, które może wytrzymać większe ciśnienie płynu wynikające z refermentacji piwa w butelce, korki sygnowane logo browaru, urządzenie do korkowania. Jest też system kodów QR, które naklejone na beczki ułatwiają kontrolę jakości poszczególnych piw. Projekt Pinta Barrel Brewing zapowiadany był w najlepszym stylu.

PINTA Barrel Brewing Enology Regent 2024

Nie minęło wiele czasu od otwarcia własnego browaru w Wieprzu (koło Żywca, gdyby ktoś jakimś cudem nie wiedział), a pojawiły się pierwsze informacje o drugim browarze PINTA, młodszym bracie. Oto w 2021 wystartował PINTA Barrel Brewing. Browar ten specjalizuje się w piwach leżakowanych w beczkach oraz dzikich. Enology to jasne piwo fermentacji spontanicznej. Dojrzewało przez 14 miesięcy w beczkach oraz kolejne 5 miesięcy w towarzystwie czerwonych winogron ze szczepu Rondo pochodzących z winnicy Silesian. Piwo jest wytrawne, bardzo soczyste, nieco taniczne z delikatną kwasowością.

Dziś, pod naszym dachem znajdziecie kilkanaście rodzajów beczek. Łącznie na strefie dzikiej i czystej (tam, gdzie dojrzewają ciemne piwa) mamy ich po 250, ale ta liczba cały czas rośnie. Imperialny Porter z ziarnem kakaowca, wanilia i owocami leśnymi leżakowany przez 16 miesięcy w beczkach po bourbonie Heaven Hill, czerwonym winie Amarone i białym winie Marsala. Łącznie na strefie dzikiej i czystej (tam, gdzie dojrzewają ciemne piwa) mamy ich po 100, ale docelowo będzie ich 3-4 razy więcej. To wieś na południe od Żywca na rzeką Sołą.

Dzięki dobremu doborowi specjalistów, którym powierzyliśmy realizację projektu, udało nam się postawić browar w lekko ponad rok. Dziś tylko uzupełniamy go o kolejne beczki i sprzęt, który w przyszłości zwiększy naszą wydajność i jakość. Dzikie piwo rządzi się swoimi prawami, ale jeśli da mu się odpowiednio dużo czasu i przestrzeni, odwdzięczy się nieprawdopodobnym smakiem i aromatem.

  • Pinta Barrel Brewing Superiority Imperial Porter to wyjątkowe piwo, które zadowoli najbardziej wymagających koneserów.
  • Wild Ale fermentowany 6 miesięcy w tanku oraz w beczkach po winie, w których wcześniej fermentowały pierwsze dzikie piwa spod szyldu PINTA Barrel Brewing.
  • W jednym z magazynów umieszczono także coolship – specjalną metalową wannę, w której dzikimi drożdżami – takimi żyjącymi w otoczeniu browaru – zaszczepia się piwo.
  • W niej mieszczą się warzelnia (10 hl) i tanki fermentacyjne (po stronie czystej 5 po 20 i 25hl i po stronie dzikiej 4 – po 25 i 30hl większe).
  • Dlatego nowy browar otrzymał zupełnie nowy budynek, osobne tanki, warzelnię itp.

Można było napić się piwa między beczkami, w bardzo BoE: stopy procentowe wzrosną, ale mniej niż obawiały się rynki przyjemnym anturażu. Odbywające się od 2013 roku Poznańskie Targi Piwne to wyjątkowe wydarzenie. Radosna celebracja jednego z najstarszych trunków na świecie przeplata się z profesjonalnym charakterem imprezy targowej. To doskonała okazja by poznać kulturę, historię, a także współczesny świat rzemieślniczego piwa. A po te piwa warto sięgnąć, choćby po to by wyrobić sobie własne zdanie.

  • Ze względów higienicznych ważne jest, by drobnoustroje odpowiedzialne za powstawanie dzikich piw nie przedostawały się tam, gdzie produkowane są klasyczne piwa.
  • Pinta Barrel Brewing Descent Bourbon BA Smoked Imperial Porter to intensywna imperialna porter o zawartości alkoholu wynoszącej 12%.
  • Piwo z kokosem jest najlepszym przykładem, bo pierwszy raz od lat czuję kokos, który jest kokosowy, a nie plastikowy i kojarzący się z żelem pod prysznic czy szamponem.
  • Po ciemnej stronie #PBB znajdziesz między innymi Stouty, Portery i Barley Wine’y.
  • Jest to mocne, słodowe piwo, wzbogacone o charakterystyczne nuty dymione, uzyskane dzięki użyciu wędzonego słodu.

Dziś Seweryn awansował i jest dyrektorem zarządzającym w Browarze PINTA. Za drugim razem o browarze opowiadał mi w nim Michał Kowalczyk, aktualny piwowar PBB. Zdarzało mi się odwiedzać browar jeszcze w czasie budowy. Pierwszy raz na zwiedzanie funkcjonującego browaru załapałem się w czasie PINTA Party AD 2022, a potem w kolejnym roku. Co ciekawe w czasie tej ostatniej imprezy część magazynu została zamieniona w pub Pan Beczka.

PINTA BARREL BREWING DESCENT

Warzymy w swoim browarze w Wieprzu, po sąsiedzku z browarem PINTA. Sam browar powstał dzięki rekordowej zbiórce crowdfundingowej. 1) Wysokie oczekiwania podkręcone przez samą Pintę. Czy birgiki wykoncypowały sobie, że Pinta wypuści w świat ubersztosy, które za chwilę będzie można sprzedawać na zachód lub wymieniać je z tamtejsze turbosztosy? Zdaję sobie sprawę, że Pinta żadnym debiutantem nie jest, ale jednakowoż to piwa, które sporo przeszły, a i do tej pory Pinta nieszczególnie dała się poznać jako browar specjalizujący się w barrel age’ach.

Nie aromaty, nie sztuczne dodatki – tylko prawdziwe, soczyste owoce od zaprzyjaźnionych, sprawdzonych dostawców. W piwach z owocami sezonowość to nasz klucz do sukcesu. Pinta Barrel Brewing Liberty 2024 Imperial Stout with Vanilla Coconut and BA Coffee 330ml to wyjątkowe połączenie intensywności Imperial Stout Akcje Europejskie trafią dwa tygodnie na wysokie nadzieje na płynne Brexit z subtelnymi nutami wanilii, kokosa i kawy. To piwo, które przyciąga uwagę swoim bogactwem smaków i aromatów, które zostały starannie zbalansowane, aby stworzyć niepowtarzalną kompozycję. Co jednak czyni to piwo naprawdę wyjątkowym, to jego 18-miesięczne leżakowanie w beczkach po bourbonie Buffalo Trace i Heaven Hill. Pinta Barrel Brewing Substance 2024 Imperial Stout 330ml to imperialny stout, który przez dwa lata leżakował w beczkach po bourbonie Heaven Hill.

Pinta Barrel Brewing

Nasze Wild Ale powstają dzięki użyciu metody spontanicznej fermentacji. W dużym skrócie oznacza to, że największą rolę gra w nich natura i nasze świeże wiejskie powietrze w Wieprzu! Jeśli, w którymś z piw dostrzegacie dodatek owoców, macie gwarancje, że te owoce naprawdę tam były, lub są nadal.

To klasyczne, gęste piwo bez dodatków, które podkreśla wpływ beczki oraz jakość najlepszych słodów. Jego aromat wypełniają głębokie nuty Psychologia handlu – Wskazówki dotyczące rynku forex palonego słodu, delikatne akcenty wanilii i dębu, zapraszając do pierwszego łyku. W smaku odkryjesz intensywne smaki gorzkiej czekolady, kawy oraz subtelne nuty karmelu, z wyważoną goryczką i rozgrzewającym finiszem.

PINTA Barrel Brewing FUMES wild grodziskie 2024

Piwo delikatnie kwaśne, bardzo owocowe w aromacie i smaku, z umiarkowanymi nutami dzikimi. Wśród czterech premierowych piw znalazł się barley wine, imperialny porter i dwa imperialne stouty. Wszystkie oczywiście leżakowane w drewnianych beczkach. Dwa z piw zostały przygotowane w kooperacji z amerykańskimi browarami. Co najciekawsze Pita Barrel Brewing jeszcze w tym roku zapowiada klasyczne premierę klasycznych piw dzikich.

PINTA BARREL BREWING ZESTAW Synergy Insight

Po ciemnej stronie #PBB znajdziesz między innymi Stouty, Portery i Barley Wine’y. Głęboka barwa pod kapslem kryje w sobie miesiące oczekiwania, nabierania smaku, dojrzewania i czerpania tego, co najlepsze z drewna. W ciemnych piwach #PBB liczą się trzy aspekty – BAZA, którą warzymy na początku, BECZKI, które wybieramy do leżakowania piwa i ewentualnie DODATKI jakimi zdecydujemy się ozdobić efekt. Nie znajdziesz u nas aromatów, barwników, ani niczego, czego nie stworzyłaby nasza główna pomocnica piwowara – natura. Po dzikiej stronie #PBB sporo się dzieje i nie sposób tego poskromić.

Wejście do browaru jest położone mniej więcej 1650 metrów od wejścia do Arcyksiążęcego Browaru Żywiec. Z okien Browaru PINTA widać ogrom browaru w Żywcu. 3) Wychowany na laktozie i aromacie birgik ma zdecydowanie mniejsze szanse, by docenić piwo tego pozbawione, bo ono nie bucha, nie tryska, nie ejakuluje, ale też nie jest sztuczne i plastikowe. “Zwykłe” piwo “nie ma szans” – w cudzysłowie – w starciu z aromatyzowanym, gdzie zapach uzyskuje się wlewając magiczną miksturę do piwa. Piwo z kokosem jest najlepszym przykładem, bo pierwszy raz od lat czuję kokos, który jest kokosowy, a nie plastikowy i kojarzący się z żelem pod prysznic czy szamponem.

W piwie można wyczuć intensywne nuty karmelu, suszonych owoców, dymu oraz subtelne akcenty drewna i wanilii, pochodzące z beczki. Pinta Barrel Brewing Superiority Imperial Porter to wyjątkowe piwo, które zadowoli najbardziej wymagających koneserów. Leżakowane przez 16 miesięcy w beczkach po bourbonie Wild Turkey oraz barbadoskim rumie, piwo to nabiera niezwykłej głębi smaku, z subtelnymi nutami dębu, wanilii, oraz lekkim akcentem alkoholowym. Rotation to jasne piwo fermentacji spontanicznej Wild Ale. Dojrzewało przez 12 miesięcy w beczkach oraz kolejne 5 miesięcy w towarzystwie świeżych moreli z ekologicznych upraw.

Druga część, to magazyny beczek, w której leżakują, refermentują i sezonowane są piwa. To królestwo dla prawdziwych fanatyków dobrego piwa. Beczki po wszelakich trunkach z całego świata ustawione są na stalowych ramach wzdłuż, wszerz i wzwyż dwóch magazynów. W jednym z magazynów umieszczono także coolship – specjalną metalową wannę, w której dzikimi drożdżami – takimi żyjącymi w otoczeniu browaru – zaszczepia się piwo.

To piwo to prawdziwe arcydzieło rzemieślniczego piwowarstwa, które warto docenić. Pinta BARREL BREWING INSIGHTS 2023 Smoked Barley Wine to wyjątkowe polskie piwo rzemieślnicze z browaru PINTA, będące częścią serii Barrel Brewing. Jest to mocne, słodowe piwo, wzbogacone o charakterystyczne nuty dymione, uzyskane dzięki użyciu wędzonego słodu. Wersja z 2023 roku jest dodatkowo leżakowana w beczkach, co nadało jej złożoności i głębi smaku.

Leave a Reply

    No Twitter Messages.